Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Wodociągi Miasta Krakowa świątecznie
Data dodania 2020-12-08 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

W okresie przedświątecznym dużą rolę odgrywają ozdoby i iluminacje - wprowadzają ciepło i umilają czas oczekiwania. Każdego roku pojawiają się na miejskich skwerach, latarniach, budynkach i mostach by oznajmiać, że święta są tuż, tuż… 

Na krakowskim Rynku stanęła już 15-metrowa choinka. Świąteczne drzewka pojawiły się na Placu Wszystkich Świętych, Rynku Podgórskim, Placu Centralnym, na skwerze przy os. Na Stoku oraz przy Muzeum Narodowym. Anioły i Lajkoniki stanęły w różnych miejscach miasta. Mosty Dębnicki, Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Wandy i Zwierzyniecki oraz estakada na al. 29 Listopada zajaśniały niecodziennym blaskiem.

My również hołdujemy tej pięknej tradycji ozdabiając świątecznie nasze obiekty. Już od kilku lat, w grudniu przed naszą siedzibą pojawia się dobrze znany mieszkańcom Krakowa Lajkonik. Jego świąteczny wizerunek  różni się od tego czerwcowego. Nie jest tak kolorowy, ale za to promienieje niezliczoną liczbą światełek. Za nim stoi dumnie nasze świąteczne drzewko - piękna wysoka choinka, która od wielu lat rośnie na trawniku przy ul. Senatorskiej 1.
 
siedziba Wodociągów Miasta Krakowa, ubrana w lampki choinka i lajkonik

W Parku Kieszonkowym na tyłach Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Senatorskiej 9 prezentuje się przyozdobiona bańkami choinka. Również budynki naszych zakładów uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków otrzymują świąteczny wystrój, wpisując się w magiczny klimat Krakowa.