Edukacja ekologiczna

Powrót do strony głównej

Edukacja ekologiczna

Od lat wdrażamy działania, których celem jest ochrona środowiska naturalnego. Edukację ekologiczną, która popularyzuje prawidłowe postawy ekologiczne uważamy za niezwykle ważną w procesie uświadomienia potrzeby i konieczności ochrony środowiska.

Odkryj nasze programy!

Dla najmłodszych przygotowaliśmy trzy projekty edukacyjne: „Wędrówki Kropelki”, „Akademia Kropelki” oraz "Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek". Dla młodzieży warsztaty na ścieżce edukacyjnej „To się w ścieku nie mieści!" i "Na tropie kranowianki". Zajęcia w przystępny sposób przybliżają zagadnienia związane z uzdatnianiem wody oraz oczyszczaniem ścieków. Pozwalają zdobyć wiedzę z zakresu ochrony środowiska, a w szczególności naturalnych zasobów wodnych. W ramach naszej oferty programów edukacyjnych zapraszamy również na rejsy edukacyjne po malowniczym Zbiorniku Dobczyckim.

Działalność edukacyjną rozwijamy także na innych płaszczyznach. Od kilku lat w ramach kampanii „W Krakowie dobra woda prosto z kranu” informujemy  mieszkańców Krakowa o walorach bezpiecznej i bogatej w substancje mineralne wody z krakowskich kranów. Kampania "To się w ścieku nie mieści!" ma na celu zwrócenie uwagi krakowian na problematykę związaną z użytkowaniem miejskiej sieci kanalizacyjnej i oczyszczaniem ścieków.

Organizujemy także  dni otwarte naszych zakładów. Aktywnie uczestniczymy w eventach ekologicznych. W ramach działań edukacyjnych opracowaliśmy wirtualne spacery po zakładach uzdatniania wody i oczyszczania ścieków.

Dla szkół

Dla przedszkoli

Kampanie informacyjne

Filmy

Dni Otwarte 

Rejsy

Pitniki

Wirtualne spacery