Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Wodociągi Miasta Krakowa na Wielkiej Lekcji Ekologii
Data dodania 2022-05-17 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

Już po raz piąty uczestniczyliśmy w Wielkiej Lekcji Ekologii na Tauron Arenie Kraków. Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszyło hasło: „Kraków w dobrym klimacie”, które jest też nazwą miejskiej kampanii informacyjno-promocyjnej.

Hala Tauron Areny Kraków na cały dzień zamieniła się w duży eko-park, w którym prezentowane były doświadczenia, warsztaty, pokazy, eksperymenty. Biorący udział w Wielkiej Lekcji Ekologii uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie działania na rzecz klimatu, ochrony środowiska i poprawy jakości powietrza realizują m.in. miejskie jednostki i spółki.

Uroczystego otwarcia 5. Wielkiej Lekcji Ekologii – Kraków w Dobrym Klimacie dokonał Andrzej Kulig – Wiceprezydent Krakowa. Podkreślił jak bardzo ważne jest, żeby dzieci od najmłodszych lat uczyły się właściwych postaw ekologicznych oraz żeby zobaczyły jak nawet niewielką zmianą codziennych nawyków możemy korzystnie wpływać na nasze otoczenie. Na otwarciu obecni byli Prezesi krakowskich Spółek Miejskich, w tym Piotr Ziętara – Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa S.A. 

Na stanowisku Wodociągów Miasta Krakowa S.A. na zwiedzjących czekało mnóstwo ekologicznych atrakcji i ciekawostek. Dzieci mogły, m.in. stworzyć w galerii na kropli unikatowe eko-torby, zobaczyć jak działa koparka ssąca oraz pojazd służący do monitoringu sieci kanalizacyjnej, a podczas edukacyjnej gry ruchowej dowiedzieć się „Co się w ścieku nie mieści?”. Na wszystkich spragnionych czekała dobra woda prosto z kranu. 

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych wzięli również udział w warsztatach „Akademia Kropelki”, będących jednym z kilku programów prowadzonych w ramach edukacji ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa S.A. W trakcie zajęć uczestnicy poznali obieg wody w przyrodzie, zależności ekosystemów i wpływ działalności człowieka na zasoby naturalne. 

Cieszymy się, że ponownie mogliśmy być częścią tego wyjątkowego ekologicznego wydarzenia – w dobrym klimacie!