Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Weekend atrakcji z Wodociągami Miasta Krakowa
Data dodania 2022-04-22 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

Moc atrakcji w „Dobrym klimacie” czeka w ten weekend w Krakowie. Przed nami 19. Cracovia Maraton, którego Wodociągi Miasta Krakowa są Partnerem, a także Dzień Ziemi, w którym uczestniczymy już od wielu lat.
 

Dzień Ziemi

Już w najbliższa sobotę, od godz. 11.00 do 17.00  w Alei Róż w Nowej Hucie odbędzie się Międzynarodowy Dzień Ziemi. Impreza od lat odbywa się w klimacie pikniku, w którym uczestniczy  Urząd Miasta Krakowa, spółki miejskie i inne organizacje. Hasło tegorocznego wydarzenia to „EdukujeMY – Zmiana zaczyna się od działania!”

Wodociągi Miasta Krakowa tradycyjnie przygotowały moc atrakcji dla dzieci. Na naszym stoisku na pewno nie zabraknie uśmiechu, dobrej zabawy, ruchu i główkowania. Na najmłodszych czeka koło fortuny „Woda nas kręci”, pełne ciekawostek i przydatnej wiedzy, „Galeria na kropli” czyli pracownia kreatywnych prac artystycznych oraz „To się w ścieku nie mieści!”, zabawa ruchowa pełna niespodzianek.
 

19. Cracovia Maraton

W sobotę czeka nas również 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego. W strefie EKO w miasteczku biegowym  przygotowaliśmy niespodziankę dla najmłodszych. O godzinie 11.30 na scenie plenerowej zlokalizowanej przy Stadionie Miejskim im. H. Reymana od strony Parku Jordana, będzie można zobaczyć nasze przedstawienie „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek”. Serdecznie zapraszamy!
 
W niedzielę  z kolei spotkacie nas na 19. Cracovia Maratonie, którego jesteśmy partnerem. Będziemy obecni na 8 punktach nawadniania. Dzięki nowoczesnym nalewakom podłączonym bezpośrednio do naszych hydrantów, w kilka sekund będziemy napełniać równocześnie 20 kubków o pojemności 200 ml. To ograniczy do minimum ilość plastikowych butelek, woda podawana będzie oczywiście w papierowych kubeczkach. Na trasie biegu, w którym wystartuje również nasza drużyna „Biegamy z kranowianką” nie zabraknie wodociągowej maskotki Kropelki, która będzie kibicować zawodnikom.
Wszystkim biegaczom życzymy nowych życiówek oraz sportowego szczęścia na mecie!