Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

VII OPEN EYES ECONOMY SUMMIT 2022
Data dodania 2022-11-22 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

W dniach 22 i 23 listopada w Krakowie odbywa się siódma edycja Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości – Open Eyes Economy Summit. Na wydarzeniu jak, co roku obecne są również Wodociągi Miasta Krakowa S.A.

Open Eyes Economy Summit to kongres poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych. Ma miejsce w Krakowie już od kilku lat. Wydarzenie ponownie odbywa się stacjonarnie w Centrum Kongresowym ICE, a także w formule online. W tym roku najwięcej uwagi poświęcone zostanie wiarygodności ekonomicznej państwa, instytucji i przedsiębiorstw.

 
Logo Open Eyes 2022. Planeta ziemia widziana przez pryzmat okularów.


W 80 sesjach podzielonych na bloki tematyczne FIRMA–IDEA, MIASTO–IDEA, MARKA–KULTURA i ŁAD MIĘDZYNARODOWY poruszone są tematy takie jak: prawa człowieka w biznesie, w kontekście potrzeb pracowników, jakie uwydatniła pandemia COVID-19; społeczny i instytucjonalny wymiar regeneracji miast wobec wyzwań klimatycznych; miasta przystosowane do potrzeb młodego pokolenia; design-thinking i „ko-kreacja” w tworzeniu usług publicznych oraz empatycznych organizacji; Green Deal, a także aspekty jego finansowania i konflikty, które wokół niego narastają.

We wtorkowej sesji pogłębiającej  pn. „Jak uruchomić klimatyczną regenerację miasta?" wziął udział Piotr Ziętara — Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa S.A. Paneliści próbowali odpowiedzieć m.in.na pytania: Jak uruchomić proces regeneracji polskich miast? Czy jesteśmy gotowi na zdrowe i odporne klimatycznie miasta?

Tradycyjnie podczas wydarzenia nasza kranowianka dostępna jest na scenach kongresu,  w strefie cateringowej oraz na II piętrze z wodociągowego rollbaru.