Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

V Festiwal Wody powraca!
Data dodania 2022-09-09 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

W sobotę, 17 września spotkamy się z Wami, po dwuletniej pandemicznej przerwie na V Festiwalu Wody. Cieszymy się bardzo na to spotkanie! Gwarantujemy pozytywną energię, fantastyczną zabawę i sporo niespodzianek. Czekamy na Was od 10:00 do 16:00 w Centrum Edukacji Ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany, ul. Księcia Józefa 299. WSTĘP WOLNY!

Po raz piąty miło nam zaprosić Was na Festiwal Wody – Woda nas Kręci! Wydarzenie odbywa się w konwencji rodzinnego pikniku pełnego wartościowej wiedzy i dobrej zabawy. A co w tym roku dla Was przygotowaliśmy? 

 
Alternatywa tekstowa dostępna poniżej grafiki.Alternatywa tekstowa (kliknij aby przeczytać opis) 
Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa i Wodociagi Miasta Krakowa zapraszają na:
V Festiwal Wody 
Logo Kraków, Logo Wodociagi Miasta Krakowa
Woda nas kręci!
Sobota 17 września 2022 od 10.00 do 16.00
Zakłąd Uzdatniania Wody, ul. Księcia Józefa 299, Kraków
Wstęp Wolny!
Patronat medialny: Kraków.pl, radio eska


BAWIMY SIĘ

Na wszystkich śmiałków czekają ciekawe i pełne wyzwań wodne stanowiska. W laboratorium wody dowiecie się jakie właściwości ma woda i zapewniamy, że niektóre z nich Was zaskoczą.
Wszyscy z artystycznym zacięciem koniecznie powinni zajrzeć na stanowisko Mieszkańców Rzek i Jezior, Dekoratorni czy Wodnych bazgroł. Dla tych, którzy lubią fizyczne aktywności przygotowaliśmy m.in.  Bieg po Królestwie Rurogrodu i Wodne tańce.  Natomiast miłośników zagadek zapraszamy na stanowisko Poławiaczy pytań. Trochę tajemnic pozostawiamy na sobotę, po prostu musicie przyjść i to zobaczyć.
 

PIJEMY KRANOWIANKĘ

Wydarzenia nie wyobrażamy sobie bez dobrej wody prosto z kranu! Kranowiankę dostarczoną przez Zakład Uzdatniania Wody Bielany podamy - w wersji gazowanej i mocno schłodzonej prosto z naszego rollbaru, a także w wersji pysznych, wielosmakowych lemoniad. To wszystko znajdziecie w strefie relaksu.
 

ZWIEDZAMY

Na pasjonatów zabytkowych obiektów czeka nie lada gratka, zwiedzanie ponad 120-letniego Zakładu Uzdatniania Wody Bielany – nie przegapcie tej okazji! Zwiedzanie będzie się odbywało co godzinę począwszy od godziny 11.00, a ostatnia grupa wyruszy o 15.00.
 

DAJEMY KROPLĘ DOBRA

A jeśli chcecie otworzyć swoje serce i podarować własną Kroplę Dobra, to zapraszamy na stoisko Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza ”, gdzie będzie można nabyć ręcznie wykonane drobiazgi. Możecie też wspomóc Krakowskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie liczba małych kocich podopiecznych gwałtownie wzrosła! Potrzebna jest dla nich specjalistyczna karma. Więcej informacji na stronie KTOZ i profilu FB. Na festiwalu wystawiony zostanie specjalny kosz oznaczony „Kropla dobra”, na puszki z jedzeniem dla kociąt.


Zapoznanie się  z Regulaminem jest obowiązkowe!

REGULAMIN V Festiwal Wody- woda nas kręci!   (0.45MB, PDF)
  

Jaqk dojechać  na  V Festiwal Wody ?