Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Targi WOD-KAN 2018 w Bydgoszczy
Data dodania 2018-06-10

XXVI edycja Międzynarodowych Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2018 w Bydgoszczy już za nami.

Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2018 w Bydgoszczy, których organizatorem jest Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” od lat są dla środowiska branżowego największym wydarzeniem w kraju i jednym z największych w Europie.

Imprezie towarzyszą konferencje, prezentacje i pokazy oraz branżowe konkursy, które wyłaniają najlepsze produkty i rozwiązania. Dzięki wieloletniej tradycji bydgoskie Targi są profesjonalną platformą dla specjalistów, pozwalającą na zapoznanie się z najnowszymi technologiami branży wodociągowo-kanalizacyjnej i ochrony środowiska.

Podczas tegorocznej edycji odbyły się bardzo istotne wydarzenia, które stały się doskonałym uzupełnieniem wystawy. W drugim dniu targów miały miejsce bardzo interesujące panele, zorganizowane przez Izbę Gospodarczą Wodociągi Polskie. W strefie zarządzania przedsiębiorstwem wodociągowo-kanalizacyjnym Wodociągi Miasta Krakowa reprezentował Piotr Ziętara - Prezes Zarządu. W wystąpieniach prelegenci poruszali m.in. kwestie znaczenia benchmarkingu jako narzędzia zarządzania, inżynierii finansowania projektów inwestycyjnych, dostępności cenowej wody czy marketingu relacyjnego. Gościem specjalnym był prezydent organizacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Malinowski. W strefie nowych technologii omawiano najnowsze produkty i technologie, które w ostatnim czasie pojawiły się w branży wod-kan. Wodociągi Miasta Krakowa reprezentował Tomasz Cichoń - Dyrektor Sprzedaży, który był moderatorem tej części debaty.

Podczas Targów Wod-Kan w Bydgoszczy odbył się III Międzynarodowy Kongres Branży Wod-Kan ENVICON Water. W programie konferencji znalazły się między innymi kwestie dotyczące polityki wodnej, innowacje – Badania i Rozwój, osady ściekowe, polityka taryfowa, woda w energetyce i zarządzanie przedsiębiorstwem wod-kan. Piotr Ziętara – Prezes Wodociągów Miasta Krakowa wziął udział jako prelegent w panelu dyskusyjnym „Wpływ zmiany regulatora na  przedsiębiorstwa wod-kan”.

Stoisko Wodociągów Miasta Krakowa odwiedziło wielu gości. Wśród nich byli m.in. dyrektorzy techniczni, projektanci, instalatorzy, eksploatatorzy, inżynierowie, a także zarządzający przedsiębiorstwami wodociągowo-kanalizacyjnymi. Nasi eksperci byli dostępni dla wszystkich zainteresowanych przez cały czas trwania Targów i odbyli wiele ciekawych spotkań, a także odwiedzili stoiska firm prezentujących swoje produkty, usługi i technologie. 

W tym roku Wodociągi Miasta Krakowa wraz z Wodociągami Warszawskimi otrzymały wyróżnienie przyznane przez Izbę Gospodarczą Wodociągi Polskie za przykładną i wzorową współpracę branżową.