Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Szlachetna Paczka jednoczy serca
Data dodania 2017-11-27

Otwartość serc pracowników Wodociągów Miasta Krakowa pozwala nam już od kilku lat uczestniczyć w Akcji Szlachetna Paczka!
 
Okres przedświąteczny to szczególny czas, kiedy nieco zwalniamy tempo, a nasze serca stają się bardziej wrażliwe na problemy ludzi w trudnej sytuacji życiowej - tych najbardziej potrzebujących. Pracownicy Wodociągów Miasta Krakowa w akcję Szlachetna Paczka włączają się już po raz ósmy. W tym roku pomożemy rodzinie Pani Agnieszki i Pana Andrzeja, którzy wychowują trójkę dzieci w wieku 9, 10 i 12 lat.
 
W ramach ubiegłorocznej XVI edycji,  Szlachetne Paczki trafiły do blisko 19 tys. rodzin z całej Polski, a wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła 47 mln zł.  Średnia wartość każdej paczki wynosiła około 2,5 tys. zł i przygotowywało ją średnio 35 osób. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu, pracownikom Wodociągów Miasta Krakowa w 2016 roku, udało się wesprzeć aż dwie rodziny!
 
Akcja Szlachetna Paczka po raz pierwszy została zorganizowana w 2000 roku pod nazwą „Twarzą w twarz”. Młodzi ludzie z duszpasterstwa prowadzonego przez ks.Jacka Stryczka obdarowali wówczas 30 rodzin. W kolejnych latach przybywało rodzin i szlachetnych serc, a także wolontariuszy zaangażowanych w akcję. Włączają się w nią politycy, sportowcy, aktorzy, firmy i instytucje, szkoły i przedszkola, a także osoby prywatne. Szlachetna Paczka zyskała duży rozgłos nie tylko w Polsce. W 2010 roku, pod wodzą Jerzego Dudka piłkarze Realu Madryt - Cristiano Ronaldo, Iker Casillas i Pepe, wspomogli rodzinę z Krakowa. W 2014 roku do paczki przyłączył się również Papież Franciszek.