Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Rejsy statkiem po Zbiorniku Dobczyckim
Data dodania 2019-07-10

Już w najbliższy weekend Wodociągi Miasta Krakowa oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie we współpracy z Gminą Dobczyce zapraszają na pilotażowe rejsy edukacyjne po Zbiorniku Dobczyckim.

Rejsy statkiem po Zalewie Dobczyckim mają na celu nie tylko ukazać piękno i bogactwo otaczającej go przyrody, ale przede wszystkim uczyć troski o środowisko, a w szczególności poszanowania naturalnych zasobów wodnych. Rejsy już niebawem dołączą na stałe do bogatej oferty edukacyjnej Wodociągów Miasta Krakowa.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na pilotaż dostępne tutaj 
 

 
Wodociągi Miasta Krakowa od lat w swojej działalności kierują się troską o środowisko naturalne i prowadzą wielokierunkowe działania, mające na celu kształtowanie postaw ekologicznych. Podczas naszych zajęć edukacyjnych, dzieci i młodzież uczą się o wpływie człowieka na środowisko naturalne, i o tym jak należy o nie dbać i je chronić.
 
Oferta edukacji ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa, kierowana jest do różnych grup wiekowych. Zajęcia „Akademia Kropelki” dedykowane są dzieciom z klas 1-3 szkół podstawowych. „Wędrówki Kropelki”, to przedstawienie dostosowane do percepcji dzieci w wieku 4-6 lat, tak samo jak mobilne przedstawienie „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek”.  Ścieżka edukacyjna „To się w ścieku nie mieści!”, to propozycja  kierowana do młodzieży w wieku 12-16 lat.
 
Warto wspomnieć, że nasze programy edukacyjne liczą już 23 300 absolwentów.