Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Wyjątkowy tramwaj na Dzień Dziecka
Data dodania 2021-05-31 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

W Dzień Dziecka ulice Krakowa będzie przemierzał wyjątkowy, wesoły tramwaj. Spotkacie w nim naszą maskotkę  Kropelkę, która obdaruje Was słodkościami,  a także sympatycznego Dziadka Tadka z wnuczkiem Olkiem i smokiem Skratkiem, bohaterów naszego programu edukacji ekologicznej "Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek".

Tramwaj będzie łatwo rozpoznać - na wyświetlaczu, pojawi się napis: „Dzień Dziecka”. Usłyszycie w nim znane dziecięce, muzyczne przeboje, nie zabraknie także atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta. O dobrą zabawę zadbają podróżujące w tym tramwaju wyjątkowe maskotki. Naszej wodociągowej Kropelce będą towarzyszyć maskotki z innych spółek miejskich, a także Dziadek Tadek z wnuczkiem Olkiem i smokiem Skratkiem, postaci z naszego programu edukacyjnego "Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek".  Pomagać im będzie zabawny Klaun i  przynoszący szczęście Lajkonik z Teatru Ludowego.

Co trzeba zrobić, aby spotkać się z wyjątkowymi pasażerami wesołego tramwaju? Wystarczy 1 czerwca między godz. 10.00 a 11.00  zatrzymać się na jednym z przystanków w ścisłym centrum miasta. Tramwaj o 9.30 wyjedzie z zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3 i ulicami Wadowicką, Kalwaryjską, Krakowską, Stradomską i św. Gertrudy dojedzie do centrum miasta. Następnie przez około godzinę będzie kursował wokół I Obwodnicy zatrzymując się kolejno na następujących przystankach: Poczta Główna, Teatr Słowackiego, Stary Kleparz, Teatr Bagatela, Filharmonia, Plac Wszystkich Świętych.

Przypominamy, że nadal obowiązują limity w podróżach komunikacją miejską. Oznacza to, że w tramwaju będzie mogła przebywać jednocześnie określona liczba pasażerów. Osoby wsiadające do tramwaju mają również obowiązek posiadać prawidłowo założone maseczki.

Po zakończeniu kursu wesołego tramwaju, po godz. 11.00 na placu Wszystkich Świętych wszystkie maskotki przesiądą się do elektrycznego autobusu, który zawiezie je do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Maskotki zawiozą dzieciom z oddziału onkologicznego upominki przygotowane przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz KHK S.A., MPK S.A., Wodociągi Miasta Krakowa, MPEC S.A. oraz Arenę Kraków S.A.