Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Kranowianka ugasiła smocze pragnienia!
Data dodania 2022-06-06 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

Smoki i ekologia zdominowały tegoroczny Dzień Otwarty Magistratu. A ponieważ zarówno smoki, jak i ekologia są nam bliskie, nie mogło na wydarzeniu zabraknąć Wodociągów Miasta Krakowa.
 
Tegoroczny Dzień Otwarty Magistratu odbył się w niedzielę 5 czerwca, w dwóch lokalizacjach: na placu Wszystkich Świętych oraz na Rynku Podgórskim.
 
Było kolorowo i wesoło, a obchody jubileuszu 50-lecia rzeźby smoka wawelskiego autorstwa Bronisława Chromego dodały całości unikatowej rangi. A, że wiadomo, iż „Kranowianka – ugasi nawet smocze pragnienie!” to, też i dobrej wody prosto
z kranu nie mogło zabraknąć na tak wyjątkowym wydarzeniu! Na placu Wszystkich Świętych serwowaliśmy ją z naszego rollbaru w wersji niegazowanej i z bąbelkami. Na Rynku Podgórskim podniebienia mieszkańców grodu Kraka i turystów chłodziła woda wprost z naszego beczkowozu. Po kranowiankę sięgaliście bardzo chętnie, jak widać, smocze pragnienie to pojęcie, które nie jest Wam obce. Rozdaliśmy ponad 2000 papierowych kubeczków z wodą.
 
Atrakcji przygotowaliśmy dla Was jednak znacznie więcej. Wodociągowa maskotka Kropelka rozdawała pyszne krówki, a na Rynku Podgórskim na naszym stoisku zagościł prawdziwy ekologiczny plac zabaw. Koło fortuny skłoniło dzieciaki do pełnej mobilizacji umysłu i główkowania, a wodny tor przeszkód wymagał sprawności, sprytu i wzbudził wiele emocji. W ramach warsztatów kreatywnych w „Galerii na kropli” powstały wspaniałe i oryginalne prace, a także ekologiczne torby z motywem przewodnim „Kropla życia”.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspólne świętowanie urodzin krakowskiego smoka!