Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Dzień Otwarty w Wodociągach Miasta Krakowa już za nami
Data dodania 2018-09-11

11 września odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Obsługi Mieszkańców w nowej lokalizacji przy ul. Senatorskiej 9. Zorganizowany z tej okazji Dzień Otwarty przyciągnął mieszkańców Krakowa ciekawych nowego miejsca, a także atrakcji, które przygotowaliśmy.

Dzisiaj spotkaliśmy się z mieszkańcami w nowym Centrum Obsługi Mieszkańców (COM) mieszczącym się przy ul. Senatorskiej 9 i w głównej siedzibie przy ul. Senatorskiej 1. Dzień Otwarty był pełen atrakcji! Odwiedziły nas grupy przedszkolne, a także klasy szkolne, rodzice z małymi dziećmi i osoby starsze.  Malowanie buziek, zamykanie w mydlanej bańce, gra plenerowa „Niezwykła wyprawa Kropelki”, a także zagadki i rebusy cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci. Wielką atrakcją okazały się pokazy samochodów specjalistycznych i mobilnego laboratorium. Odwiedzający jak zawsze bardzo chętnie korzystali z możliwości zbadania przyniesionych przez siebie próbek wody. Krakowianie mieli możliwość poczęstowania się dobrą wodą prosto z kranu prosto z naszego rollbaru oraz beczkowozu, a także skorzystania z odpoczynku w parku kieszonkowym, mieszczącym się w podwórzu budynku nowego Centrum Obsługi Mieszkańców.    

Integralną częścią Dnia Otwartego było oficjalne otwarcie Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Senatorskiej 9, którego dokonał Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski – wznosząc toast dobrą wodą prosto z pitnika mieszczącego się w Centrum Obsługi Mieszkańców. Nowoczesne centrum zostało zaaranżowane w dawnym budynku szkoły, który przeszedł gruntowny remont. Centrum jest funkcjonalne i nowoczesne. Jasne wnętrza z reprodukcjami starych fotografii, ukazujących historię Wodociągów Miasta Krakowa to przestrzeń, w której będziemy przyjmować naszych klientów. W obiekcie mieszczą się stanowiska Dziennika Podawczego, recepcja zapewniająca szybki dostęp do informacji, stanowiska obsługi, a także kasa przyjmująca należności w formie gotówkowej i przy użyciu kart płatniczych. Znajduje się tu również poczekalnia ze stanowiskiem multimedialnym, pitnikiem i kącikiem malucha. Budynek został przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych, dla których zapewniono dedykowane miejsca parkingowe, a w razie potrzeby pomoc asystenta.

W trakcie inauguracji działania COM obyła się prezentacja dotycząca struktury danych technologii GIS, sposobu jej wykorzystania w przedsiębiorstwie. Przedstawiono sposób pozyskiwania, gromadzenia i udostępniania danych, zawartych w Systemie Informacji Przestrzennej oraz czynników wpływających na utrzymanie spójności danych systemu. Zaprezentowano mobilne urządzenia z technologią GIS wykorzystywane przez jednostki eksploatacyjne przedsiębiorstwa. Omówiony został również nowoczesny system modelowania matematycznego sieci wodociągowych i kanalizacyjnych na przykładzie wybranej lokalizacji. Nowoczesne narzędzia służące do obliczeń hydraulicznych na sieciach wodociągowych i kanalizacyjnych są niezbędne do prawidłowej oceny działania systemów wod. - kan.