Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Dni Ziemi 2018 – mówimy co się w ścieku nie mieści!
Data dodania 2018-04-19

Będzie zielono, gwarnie i ekologicznie! Już 20 i 21 kwietnia w godzinach od 11 do 17, spotkamy się z Wami jak co roku podczas obchodów Dni Ziemi. Tegoroczna Krakowska Wystawa Ekologiczna, organizowana przez Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa, odbędzie się na terenach zielonych Szkoły Podstawowej  nr 124 w Starym Bieżanowie.
 
 
Podczas tegorocznych obchodów Dni Ziemi, Wodociągi Miasta Krakowa pragną zwrócić uwagę mieszkańców na zapoczątkowaną w ubiegłym roku kampanię informacyjną „To się w ścieku nie mieści”. Porusza ona temat odpadów, które zamiast do koszy na śmieci, trafiają do kanalizacji miejskiej. Na naszym stoisku będziemy mówić o tym, czego absolutnie nie powinno się wyrzucać do toalety, zlewu czy umywalki, o działalności Spółki, programach edukacyjnych oraz naszej pierwszej kampanii „W Krakowie dobra woda prosto z kranu”.   
 

Każdy uczestnik Krakowskiej Wystawy Ekologicznej, znajdzie u nas coś dla siebie. Przygotowaliśmy moc atrakcji: wieloformatową grę i puzzle, a także „brudną” i papierkową robotę... Miłośników nowinek technologicznych zapraszamy do odkrywania tajników specjalistycznego wozu sieci kanałowej. Czeka Was spora dawka pożytecznej wiedzy i dobrej zabawy!
 
Dla spragnionych mamy dobrą, orzeźwiającą wodę z naszego beczkowozu, a dla wszystkich łasuchów  smakowite krówki, którymi będzie częstowała Kropelka - nasza firmowa maskotka.
 
Krakowska  Wystawa Ekologiczna, organizowana w tym roku pod hasłem „End Plastic Pollution", to doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o działalności krakowskich spółek miejskich,  placówek oświatowych, domów kultury i proekologicznych stowarzyszeń.