Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Dobra woda prosto z kranu w krakowskich szpitalach
Data dodania 2018-03-02

Dobra woda prosto z kranu dla pacjentów krakowskich szpitali! Wodociągi Miasta Krakowa zamontowały w ramach pilotażu w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie pierwsze pitniki. 
 
2 marca oddano do użytku pacjentów i personelu Szpitala Specjalistycznego im. J.Dietla  przy ul. Focha i Skarbowej – dwa pitniki. Urządzenia, które umożliwiają łatwy i higieniczny dostęp do wody pitnej, zostały zainstalowane w ramach pilotażu programu Wodociągów Miasta Krakowa „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twoim szpitalu”. 

Program dla szpitali jest kolejną odsłoną prowadzonej przez Wodociągi Miasta Krakowa od 2013 roku kampanii informacyjnej „W Krakowie dobra woda prosto z kranu”. Montaż pitników w budynkach użyteczności publicznej Spółka zapoczątkowała w maju 2017 roku ogłaszając nabór do programu objętego patronatem Prezydenta Miasta Krakowa „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twojej szkole”. Program wpisuje się w stanowisko Ministerstwa Edukacji, Ministra Zdrowia i Turystyki w sprawie działań podejmowanych przez szkoły w zakresie zdrowego żywienia uczniów. Dobra woda prosto z kranu stanowi zdecydowanie zdrowszą alternatywę dla słodzonych napojów gazowanych. W pierwszej edycji zamontowano 47 pitników, do drugiej  przystąpiły 24 placówki edukacyjne.

Inicjatywa wzbudziła duże zainteresowanie wśród innych instytucji. W budynkach Urzędu Miasta Krakowa zamontowano już pięć pitników, a w najbliższym czasie udostępnionych zostanie kolejnych siedem. W dwa urządzenia wyposażono także budynek główny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Przypominamy również, że od 2013 roku w przestrzeni miejskiej dostępne są dwa pitniki: przy wejściu do Parku Jordana i przy wieży ratuszowej na Rynku Głównym.

W uroczystości otwarcia pitnika wzięli udział: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Zbigniew J. Król, Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH - Grzegorz Juszczyk, Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny - Jarosław Foremny, I Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa– Tadeusz Trzmiel. Gospodarzem wydarzenia był Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla Andrzej Kosiniak–Kamysz. Podczas tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wodociągów Miasta Krakowa. Spółkę reprezentowali Prezes Zarządu – Piotr Ziętara i Z-ca Dyrektora ds. wody – Tadeusz Bochnia.

Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa Piotr Ziętara podczas swojego wystąpienia poinformował, iż dzisiejsza uroczystość  rozpoczyna program „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twoim szpitalu” i tym samym zaprosił inne szpitale do przyłączenia się do akcji.




Więcej informacji o tym jak przystąpić do programu „W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twoim szpitalu”.