Menu mobile

Edukacja ekologiczna

Powrót do strony głównej

Edukacja ekologiczna Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

Od lat wdrażamy działania, których celem jest ochrona środowiska naturalnego. Edukację ekologiczną, która popularyzuje prawidłowe postawy ekologiczne uważamy za niezwykle ważną w procesie uświadomienia potrzeby i konieczności ochrony środowiska.

Odkryj nasze programy!

Dla najmłodszych przygotowaliśmy trzy projekty edukacyjne: „Wędrówki Kropelki”, „Akademia Kropelki” oraz "Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek". Dla młodzieży warsztaty na ścieżce edukacyjnej „To się w ścieku nie mieści!" i "Na tropie kranowianki". Zajęcia w przystępny sposób przybliżają zagadnienia związane z uzdatnianiem wody oraz oczyszczaniem ścieków. Pozwalają zdobyć wiedzę z zakresu ochrony środowiska, a w szczególności naturalnych zasobów wodnych. W ramach naszej oferty programów edukacyjnych zapraszamy również na rejsy edukacyjne po malowniczym Zbiorniku Dobczyckim.

Działalność edukacyjną rozwijamy także na innych płaszczyznach. Od kilku lat w ramach kampanii „W Krakowie dobra woda prosto z kranu” informujemy  mieszkańców Krakowa o walorach bezpiecznej i bogatej w substancje mineralne wody z krakowskich kranów. Kampania "To się w ścieku nie mieści!" ma na celu zwrócenie uwagi krakowian na problematykę związaną z użytkowaniem miejskiej sieci kanalizacyjnej i oczyszczaniem ścieków. Nasza najnowsza kampania społeczno-edukacyjna ,,Na zdrowie. Seniorze pij kranowiankę!” zwraca uwagę na potrzebę regularnego picia wody wśród seniorów, ponieważ są oni szczególnie narażeni na ryzyko odwodnienia. 

Wiedząc jak ważna jest edukacja w zakresie klimatu, swtorzyliśmy autorski program ,,Akademia dobrego Klimatu, który zawiera inspiracje scenariuszy lekcji dla nauczycieli. 

W Wodociągach Miasta Krakowa S.A. obowiązują Standardy Ochrony Małoletnich.