Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Medal Europejski dla Wodociągów Krakowskich
Data dodania 2017-06-08

Wodociągi Krakowskie otrzymały po raz kolejny Medal Europejski, prestiżową nagrodę przyznawaną przez Business Centre Club, za Program Edukacji Ekologicznej – „Wędrówki Kropelki”. Nagrody rozdano 7 czerwca w Teatrze Wielkim-Opery Narodowowej w Warszawie.
 
Medal Europejski jest niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciem promującym ideę Unii Europejskiej wśród przedsiębiorców. Wyróżniane są wyroby i usługi, które swoim standardem nie odbiegają od poziomu europejskiego. W tegorocznej edycji nagrodzone  zostały 132 firmy.

Program Edukacji Ekologicznej Wodociągi Krakowskie realizują od 2009 roku. Jako pierwsza wystartowała „Akademia Kropelki” – warsztaty kierowane do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. We wrześniu 2015 roku zaprezentowaliśmy „Wędrówki Kropelki”. Interaktywne przedstawienie, przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Pod przewodnictwem profesjonalnych aktorów, wcielających się w rolę Dziadka Tadka i wnuczka Olka, przedszkolaki odkrywają złożony wodociągowy świat oraz poznając skomplikowany proces uzdatniania wody. Przy dźwiękach muzyki i słowach piosenek, dzieci przebrane za kropelki wody jako rwąca rzeczka „przepływają” przez imitację plątaniny rur. Forma zabawy, wierszyki i piosenki, specjalnie zaprojektowana scenografia, pozwalają maluchom przyswoić sobie jak ważne dla ochrony środowiska jest racjonalne korzystanie z wody i dbałość o jej naturalne zasoby.
 
 Cieszymy się, że ten projekt zyskał uznanie i otrzymał tak prestiżowe wyróżnienie.