Szczegóły aktualności
Mistrzowski tytuł obroniony
Podobno łatwiej wchodzi się na szczyt, niż na nim utrzymuje, ale spróbujcie powiedzieć to drużynie WMK! Nasi Niezwyciężeni piłkarze w sobotę tj. 20 czerwca na boisku TS Tramwaj Kraków zawładnęli murawą podczas XII Piłkarskiego Turnieju o Puchar Miasta Krakowa. Komu strzelili decydującą bramkę?
Emocji na murawie nie brakowało, ale mistrzowska drużyna Wodociągów Miasta Krakowa po raz kolejny udowodniła, że potrafi skuteczne zakręcić kurek z golami każdemu, kto chciałby odebrać nam ubiegłoroczny tytuł. Sekretem mistrzów okazało się m.in. odpowiednie nawodnienie organizmu. Regularna dawka magnezu i wapnia w kranowiance sprawdziła się nie tylko podczas treningów, ale przede wszystkim w decydujących momentach turnieju, dając drużynie przewagę kondycyjną nad rywalami.
Odpowiednie nawodnienie i mistrzowska forma naszej drużyny utopiły marzenia rywali w rzutach karnych
Zaczęło się w sobotę punktualnie o 8:30. Kiedy większość Krakowian przewracała się na drugi bok, na dwóch równoległych boiskach ruszyła potężna machina rywalizacji.
Dziesięć zespołów, dwie grupy - w turnieju tradycyjnie wzięli udział wysportowani pracownicy krakowskich spółek i służb: WMK, MPK, MPEC, MPO, Policja i Straż Pożarna.
Pojawił się też historyczny akcent, po raz pierwszy w ruch poszły kobiece korki, dzięki fantastycznej drużynie TS Tramwaj Kraków. Dziewczyny pokazały niesamowity charakter, grając bez kompleksów z twardymi, męskimi ekipami.
W tym samym czasie, w nowoczesnej hali obok, trwały rozgrywki młodzików. Dopingować można było drużynom: KS Kabel Kraków, Kolejarz Prokocim, czy Elektron Dobczyce. Młodym piłkarzom nie można było odmówić zapału i dobrej energii, która udzieliła się także starszym kolegom walczącym w finale o Puchar Miasta Krakowa.
To w nim naprzeciw siebie stanęły ekipy WMK i MPK - na trybunach wstrzymano oddech, by po chwili dopingować ze zdwojoną siłą. To były krakowskie derby miejskich spółek. Z jednej strony MPK - szybcy i rozpędzeni niczym tramwaj na długiej prostej, z drugiej strony obrońcy tytułu, czyli nasza wodociągowa brać, która z precyzją kropli poruszała się po boisku.
I nie ma co ukrywać… Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji jechało po swoje bez biletów ulgowych, ale Wodociągi Miasta Krakowa postawiły w bramce tamę, której nie powstydziłby się żaden inżynier hydrotechniki.
Dlatego, gdy sędzia odgwizdał koniec meczu, a na tablicy widniał remis, stało się jasne: o wszystkim zadecydują rzuty karne. Ciśnienie w krakowskich rurach gwałtownie skoczyło!
Nasza drużyna skoncentrowała się na rzutach karnych i tu wyszło doskonałe przygotowanie i taktyka. MPK - mimo dynamicznej walki do samego końca - musiało zadowolić się srebrnym medalem. W imieniu Prezydenta Miasta Krakowa nagrody wręczył Janusz Kozioł, pełnomocnik ds. rozwoju kultury fizycznej, gratulując mistrzom żelaznej kondycji.
Oto jak wyglądała klasyfikacja końcowa XII Piłkarskiego Turnieju o Puchar Miasta Krakowa:
1. Wodociągi Miasta Krakowa - Puchar
2. MPK w Krakowie
3. Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
4. MPEC w Krakowie
5. Komenda Miejska Policji w Krakowie
6. ZUE SA
7. Zarząd Infrastruktury Sportowej
8. Miejskie Centrum Obsługi Oświaty
9. TS Tramwaj Kraków (Wielkie brawa dla drużyny kobiet!)
10. MPO w Krakowie
Wyróżnienia indywidualne:
- Najlepszy bramkarz: Filip Kołodziej MPEC
- Najlepszy strzelec: Michał Martynus KM
- Najlepszy obrońca: Kamil Moskal MPK
- Najstarszy zawodnik: Franciszek Ptak WMK,
- MVP Turnieju: Bartosz Kiełbus WMK
Na koniec rozgrywek wielkie podziękowania popłynęły do prezesów i wiceprezesów miejskich spółek za wspieranie sportowego ducha wśród pracowników.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom Turnieju o Puchar Miasta Krakowa i dziękujemy kibicom! Cieszymy się, że Puchar Miasta Krakowa pozostaje w naszych rękach. Apetyt na zwycięstwo rośnie i jedno możemy obiecać… Nie będziemy go gasić kranowianką. Do zobaczenia za rok!