Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Zadbaj o urządzenia wod-kan na zimę!
Data dodania 2020-11-12 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

Choć zimy jeszcze nie widać, to warto już dzisiaj zadbać o instalacje wodociągowe. Jak co roku, przypominamy o zabezpieczeniu urządzeń wod-kan, aby w czasie mrozów nie zostały uszkodzone.
 
Mimo, że w ostatnich latach nie doskwierają nam szczególnie mroźne zimy nie oznacza to, że temperatury niewiele poniżej zera powinny być przez nas lekceważone. Taka temperatura utrzymująca się przez dłuższy czas jest tak samo groźna dla niezabezpieczonych instalacji wodociągowych, jak nagły i silny mróz.

W piwnicach i garażach najczęściej zlokalizowane są wodomierze, a te niezabezpieczone narażone są najbardziej na zamarznięcie. Temperatura w takim pomieszczeniu nie powinna spadać poniżej 0 stopni Celsjusza. Wystarczy niedomknięte okno w piwnicy, nieuszczelniona brama garażowa, by rano czekała nas niemiła niespodzianka. Przestrzeganie kilku prostych zasad, pozwoli uniknąć uszkodzenia wewnętrznej instalacji wodociągowej.

Pamiętajmy o uszczelnieniu drzwi i okien pomieszczeń, w których znajdują sie instalacje, wstawmy brakujące szyby i uzupełnijmy ewentualne ubytki w ścianach.

Jeśli wodomierz jest w pomieszczeniu nieogrzewanym zabezpieczmy go tak samo, jak przewody wodociągowe i  kanalizacyjne, które przebiegają przez nieocieplone kondygnacje.

Pamiętajmy również o odwodnieniu i zamknięciu zaworów do nieużywanych w okresie zimowym instalacji w ogrodzie, na działce czy w domku letniskowym.
Tekst alternatywny dostępny poniżej grafiki.
 Alternatywa tekstowa (kliknij aby przeczytać opis)
Logo Wodociągi Miasta Krakowa
Zimowy Poradnik Wodociągów Miasta Krakowa
Uszczelnij Pomieszczenia, w których znajdują się instalacje wod-kan
Zabezpiecz wodomierze przed mrozem
Spuść wodę z instalacji zewnętrznych i ogrodowych
Zabezpiecz przewody wod-kan w pomieszczeniach nieogrzewanych
Chroń przed oblodzeniem powierzchnie wokół zdrojów ulicznych
W razie awarii dzwoń 994 - numer alarmowy 24 h
www.wodociagi.krakow.pl


Jeśli niska temperatura uszkodzi sieć wodociągową, nie zwlekajmy z powiadomieniem pogotowia wodociągowego, dzwoniąc na numer 994. Dyspozytorzy Wodociągów Miasta Krakowa pełnią dyżury 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.