Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Zapraszamy do odwiedzenia nowej zakładki. Sprawdź czy wiesz, że..
Data dodania 2018-11-07

Wodociągi Miasta Krakowa to największe w Małopolsce przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, obsługujące przeszło milion użytkowników. Ponad stuletnie doświadczenie, nieustanne dążenie do rozwoju, ciągłe podnoszenie jakości świadczonych usług pozwoliły na osiągnięcie przez Spółkę najwyższych światowych standardów.

Zapraszamy do zakładki „Rozwój Spółki” –  Sprawdź, czy wiesz, że...
 

 
Wodociągi Miasta Krakowa od lat podejmują i skutecznie realizują programy inwestycyjne o bezprecedensowej skali i zakresie. Prowadzona systematycznie modernizacja i rozbudowa infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej w istotny sposób wpływa na dynamiczny rozwój Krakowa, podnosząc tym samym komfort życia krakowian i jakość otaczającego ich  środowiska. Ponad 3 miliardy złotych to kwota, którą od 2002 roku wydaliśmy na rozwój i modernizację całej  krakowskiej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Wodociągi Miasta Krakowa to także jedno z najbardziej aktywnych przedsiębiorstw w pozyskiwaniu dotacji unijnych. Łączna wartość uzyskanych dotychczas funduszy na realizację przedsięwzieć obejmujących infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną wynosi około pół miliarda złotych.
 

 
Dzięki podejmowanym przez Wodociągi Miasta Krakowa działaniom inwestycyjnym, krakowianie mogą dzisiaj  cieszyć się wysokiej jakości wodą pitną, a jednocześnie mieć pewność, że ścieki oczyszczane w nowoczesnych krakowskich oczyszczalniach spełniają rygorystyczne normy polskie i unijne.