Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Strajk nauczycieli - warsztaty dla dzieci pracowników
Data dodania 2019-04-08

Wodociągi Miasta Krakowa zapewniają opiekę dzieciom swoich pracowników w czasie protestu pracowników oświaty. Każdy pracownik Spółki, posiadający dziecko w wieku przedszkolnym i szkolnym (do 12 lat) mógł zapisać je na twórcze warsztaty.
 
W Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany w poniedziałek 8 kwietnia, w czasie pierwszego dnia strajku nauczycieli wiele się działo. Powstały niezwykłe gry planszowe, poświęcone tematyce wodno-ściekowej. Dzieci stworzyły też prawdziwą wodociągową telewizję, było przy tym mnóstwo śmiechu i fantastycznej zabawy. Dzieci relacjonowały ważne wodociągowe wydarzenia, wcielając się doskonale w rolę telewizyjnych prezenterów.

Powstał też film poklatkowy. Zadanie nie było wcale tak łatwe, jakby mogło się wydawać! Przygotowanie miniaturowej scenografii, uformowanie postaci bohaterów z plasteliny i innych materiałów, a potem dokładne sfotografowanie. Zaproponowane aktywności wzbudziły wiele emocji i przypadły dzieciom do gustu. Zabawa była przednia!

Przed nami kolejne dni wodnej edukacji!