Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Wodociągi Miasta Krakowa na IV Konferencji GWOR
Data dodania 2019-09-05

W dniach 4-6 września w Zakopanem odbyła się IV Konferencja Gospodarowanie Wodami Opadowymi i Roztopowymi (GWOR). Na konferencji nie mogło zabraknąć przedstawicieli Wodociągów Miasta Krakowa.
 
Temat wód opadowych w aspekcie zachodzących zmian klimatycznych jest niezwykle istotny. Jedną z konsekwencji tych zmian jest coraz częstsze i niespodziewane występowanie gwałtownych ulew. Na ten temat dyskutowali w czwartek uczestnicy konferencji, wśród których znaleźli się uznani eksperci branżowi, naukowcy, a także goście zagraniczni, wśród nich m.in. Hans-Otto Pörtner z Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC), czyli organu ONZ ds. oceny nauki związanej ze zmianami klimatu.

Odbyły się też dwie sesje. W pierwszej z nich panel dyskusyjny poświęcony został „Aktualnym aspektom prawnym i finansowym w gospodarowaniu wodami opadowymi i roztopowymi”, w którym uczestniczył Piotr Ziętara - Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa. W swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie współpracy Spółki z nowo powołaną jednostką miejską Klimat-Energia-Gospodarka Wodna w zakresie gospodarowania wodami opadowymi w Krakowie.

W drugiej sesji technicznej wziął udział inny przedstawiciel Wodociągów Miasta Krakowa Marcin Glixelli, który przedstawił techniczną koncepcję gospodarowania wodami opadowymi, zachęcając jednocześnie projektantów do korzystania z nowo opracowanej przez zespół Wodociągów Miasta Krakowa aplikacji, która ma ułatwić projektowanie kanalizacji.

W tym dniu  rozdano również TYTANY 2019 coroczne nagrody przyznawane podczas konferencji.

Sesja w ostatnim dniu konferencji poświęcona była komunikacji marketingowej i PR-owej z mieszkańcami w zakresie retencjonowania wód opadowych oraz wprowadzania taryf i opłat za ich odprowadzanie. W panelu dyskusyjnym uczestniczyła Monika Kupnicka - Kierownik Biura Promocji Wodociągów Miasta Krakowa.