Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Ruszamy z edukacją ekologiczną
Data dodania 2021-09-24 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

Od października wracają znane i lubiane przez dzieci zajęcia "Akademia Kropelki" i "Wędrówki Kropelki". Oba programy realizowane będą w nowej formule. Cieszymy się ogromnie na spotkanie z Wami. Serdecznie zapraszamy!

Powracamy z zajęciami dla klas 1-3 szkół podstawowych „Akademia Kropelki”  i przedszkolaków  „Wędrówki Kropelki”. W związku z panująca sytuacją epidemiczną dostosowaliśmy ofertę edukacyjną do nowych warunków.  "Akademia Kropelki" zawita do szkół, a "Wędrówki Kropelki" przeniosą się do Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora.  
 
Akademia Kropelki w twojej szkole!

„Akademia Kropelki” to pierwszy z programów edukacji ekologicznej Wodociągów Miasta Krakowa S.A., który wystartował w 2009 roku. To ciekawa propozycja poruszająca ważne tematy. Warsztaty uczą samodzielnego myślenia, wyciągania wniosków i pozwalają dzieciom poznać tematykę wody w przyrodzie i naszym codziennym życiu, w sposób angażujący i niebanalny. Zajęcia są bezpłatne. A w nowej formule będą się odbywać bezpośrednio w szkołach, a nie w Centrum Edukacji Ekologicznej na Bielanach, jak to było dotychczas. Zaproś więc Akademię do swojej szkoły! Zapisy na zajęcia powadzone będą od 28 września od godziny 8.00 przez stronę internetową www.akademiakropelki.krakow.pl   - WSZYSTKIE TERMINY ZOSTAŁY JUŻ ZAREZERWOWANE!

 
Wędrówki Kropelki
Dziadek Tadek i zwariowany wnuczek Olek to bohaterowie drugiego projektu edukacyjnego Wodociągów Miasta Krakowa S.A. Interaktywne przedstawienie „Wędrówki Kropelki” angażuje dzieci od samego początku. Przedszkolaki przebrane w specjalne zaprojektowane stroje „kropelek wody”, jako rwąca rzeczka „płyną” przez imitację plątaniny rur. Forma zabawy, muzyka na żywo, która towarzyszy przedstawieniu, wierszyki i piosenki oraz specjalnie zaprojektowana scenografia, pozwalają maluchom przyswoić ważne informacje z zakresu ochrony środowiska oraz tego jak racjonalne korzystać z  naturalnych zasobów. Zajęcia w tym roku będą odbywać się w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora.  Zapisy prowadzone będą od 07 października od godziny 8.00 przez stronę internetową www.wedrowkikropelki.krakow.pl
 
To nie koniec dobrych wiadomości! Od listopada powróci do przedszkoli, również przedstawienie „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek”.
 
Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek.

„Pamiętaj bąbelku miejsce tych rzeczy nie jest w kibelku!” to hasło przewodnie objazdowego teatru lalkowego z przesłaniem ekologicznym. Spektakl „Wyprawa Batyskafem. Misja Skratek”,  może zawitać do każdego krakowskiego przedszkola. Barwna opowieść o niezwykłym smoku Skratku, który przez zalegające śmieci utknął w krakowskich kanałach, uczy maluchy jak dbać o naszą planetę i postępować mądrze i ekologicznie. Spektakl tak jak wszystkie inicjatywy Wodociągów Miasta Krakowa S.A. jest bezpłatny. Informacja o zapisach zostanie podana w terminie późniejszym!

Ścieżki edukacyjne „To się w ścieku nie mieści!” i „Na tropie kranowianki” do końca roku pozostaną zawieszone.