Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Pomagamy!
Data dodania 2020-07-24 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

W związku z wydaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wieliczce decyzją wykluczającą możliwość spożywania wody dostarczanej przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce Sp. z o.o., Wodociągi Miasta Krakowa podjęły natychmiastową akcję pomocy, w ramach której każdego dnia możemy zaoferować blisko sto tysięcy litrów wysokiej jakości wody pitnej. Trzy największe cysterny, jakimi dysponuje nasze Przedsiębiorstwo, codziennie w godzinach od 8.00 do 22.00 systematycznie objeżdżają rejony Gminy Wieliczka pozbawione dostępu do bieżącej wody pitnej.
 

Również mieszkańcy 286 budynków, znajdujących się na terenie dzielnicy XII Bieżanów - Prokocim w Krakowie zostali zabezpieczeni zastępczymi źródłami dostaw wody pitnej. W tym rejonie pracują trzy beczkowozy dostarczające wysokiej jakości wodę pochodzącą z krakowskiego systemu zaopatrzenia.

Beczkowozy w kolejnych dniach będą dostępne w rejonie ulicy Nad Serafą 56, ulicy Zolla 36 oraz ulicy Bogucickiej (pomiędzy ulicami Stolarza i Pod Pomnikiem), w godzinach:

24.07.2020 r. - 8:00 - 22:00
25.07.2020 r. - 9:00 - 22:00
26.07.2020 r. - 10:00 - 22:00

Informujemy ponadto, że istnieje możliwość dowozu wody do osób, które ze względu na wiek lub chorobę nie mogą pobrać jej samodzielnie. Prosimy o zgłoszenie takiego faktu pracownikom Centralnej Dyspozytorni Wodociągów Miasta Krakowa, pod nr telefonu alarmowego 994.
 
Woda dostarczana przez Wodociągi Miasta Krakowa spełnia wszelkie normy jakościowe, określone w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia ws. jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi oraz wymagania Dyrektywy Rady Unii Europejskiej, dotyczącej jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi - jest w pełni bezpieczna i można ją pić bez obaw prosto z kranu.