Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Perła Polskiej Gospodarki dla Wodociągów Miasta Krakowa
Data dodania 2018-12-13

Wodociągi Miasta Krakowa zostały po raz kolejny wyróżnione zaszczytnym tytułem Perła Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Duże. Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 11 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie.
 
Spółkę doceniono za „konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce”. Certfikat potwierdzający uzyskanie prestiżowego tytułu odebrał w czasie Gali XVI edycji Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki Piotr Ziętara - Prezes Zarządu Wodociągów Miasta Krakowa.
 
Gala Pereł Polskiej Gospodarki jest prestiżowym i dobrze rozpoznawalnym wydarzeniem na polskiej scenie gospodarczej. Organizatorem uroczystości jest redakcja anglojęzycznego magazynu ekonomicznego „Polish Market”, który już od 1996 roku na swoich łamach promuje polską gospodarkę, naukę i kulturę na całym świecie. Ranking powstaje we współpracy z naukowcami z Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji Instytutu Ekonometrii Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Obejmuje on firmy, których przychody z całokształtu działalności gospodarczej w okresie roku wyniosły co najmniej 100 milionów złotych (Perły Duże) lub 1 miliard złotych (Perły Wielkie). Są to firmy o wysokich wskaźnikach charakteryzujących kondycję finansową przedsiębiorstwa, analizowanych przez kapitułę w czterech aspektach: płynności finansowej, sprawności działania, rentowności oraz zadłużenia. Dobór wskaźników pozwala na analizę bieżącej sytuacji firmy, ocenę jej zdolności rozwojowych w najbliższym okresie oraz analizę wykorzystania dostępnych zasobów.