Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Niezwykły Dzień Dziecka
Data dodania 2021-06-01 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

Maskotki krakowskich spółek miejskich, a także bohaterowie programów edukacji ekologicznej i postaci związane ściśle z naszym miastem uczciły Dzień Dziecka. Podróżowały specjalnym tramwajem po Krakowie i rozdawały drobne upominkiByło dużo wrażeń, słodkości, uśmiechu, fantastycznej muzyki i dobrej zabawy.

Wystarczyło między godz. 10.00, a 11.00  zatrzymać się na jednym z przystanków w ścisłym centrum miasta i wsiąść do specjalnie oznakowanego tramwaju z napisem "Dzień Dziecka".  Tramwaj o 9.30 wyjechał z zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3 i przemieszczał się  ulicami Wadowicką, Kalwaryjską, Krakowską, Stradomską, aż do św. Gertrudy. Następnie przez około godzinę kursował wokół I Obwodnicy, zatrzymując się kolejno na następujących przystankach: Poczta Główna, Teatr Słowackiego, Stary Kleparz, Teatr Bagatela, Filharmonia, Plac Wszystkich Świętych.

Kto wsiadł do wyjątkowego pojazdu na pewno tego nie żałował. Panowała w nim atmosfera wspaniałej zabawy, dobrego humoru i wzajemnej życzliwości. Gości witała nasza wodociągowa Kropelka, bohaterowie naszego programu edukacyjnego: Dziadek Tadek i jego dociekliwy wnuczek Olek, a także smok Skratek. 

Maskotki spółek miejskich, w tym i nasza Kropelka udały się także do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego, aby wręczyć małym pacjentom prezenty z okazji Dnia Dziecka.

Również na naszym profilu FB Wodociągi Miasta Krakowa - W Krakowie dobra woda prosto z kranu świętowaliśmy  ten radosny dzień. Opublikowaliśmy specjalny filmik,  o tym jak uszyć wodociągową Eko-Kropelkę. Jeżeli chcecie zobaczyć jak to zrobić, to zajrzyjcie koniecznie na nasz profil. 

A to jeszcze nie koniec atrakcji! Wspólnie z Radiem Plus przygotowaliśmy konkurs z nagrodami. Słuchajcie koniecznie, dziś i jutro Radia Plus od 18.00. Czekają na Was nagrody z okazji Dnia Dziecka :-)