Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Nasza Spółka Dźwigaczem Kultury 2019
Data dodania 2020-02-25 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

Wczoraj poznaliśmy Dźwigaczy Kultury 2019. Nagrody przyznawane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe rozdano na urokliwym dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich.  Wśród wyróżnionych znalazły się Wodociągi Miasta Krakowa. Nagrodę odebrała Wanda Słobodzian - Członek Zarządu Spółki.

KBF docenia swoich partnerów i sponsorów. Od 8 lat przyznaje nagrodę „Dźwigaczy Kultury” tym, którzy w swoich planach budżetowych i marketingowych znajdują miejsce na kulturę. To dzięki temu wsparciu odbywają się przygotowywane przez KBF spotkania, koncerty, festiwale, w których mogą uczestniczyć krakowianie i turyści.

Wodociągi Miasta Krakowa każdego roku dokładają swoją kropelkę do organizacji tych wydarzeń. W 2019 roku wspieraliśmy m.in. takie imprezy jak Sacrum Profanum, Misteria Paschalia, Festiwal Muzyki Filmowej czy Jarmark Świętojański.
 
Stojący baner z napisem Dźwigacz Kulury na  oświetlonym dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich.
 
Wszyscy nagrodzeni otrzymali oprawione prace autorstwa Alicji Wróblewskiej, artystki zainspirowanej postacią mitologicznego Atlasa dźwigającego na własnych barkach sklepienie niebieskie, by świat mógł dalej istnieć. Artystyczna wizja Atlasa powstała w duchu upcyklingu: obiekt na fotografii został wykonany w całości z odzyskanego plastiku.

 
 Zdjęcia: Joanna Gałuszka dla KBF

Galeria zdjęć poniżej zawiera zdjęcia z uroczystości wręczenia nagrody.