Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Nasi nowi podopieczni. Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt.
Data dodania 2021-05-24 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

Jako Spółka społecznie odpowiedzialna staramy się od lat podejmować działania mające na celu wspieranie lokalnych instytucji oraz inicjatyw. Ostatnio nasza kropla dobra trafiła do krakowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Przekazaliśmy 12.000 zł dla przebywających tam zwierzaków. Chcąc kontynuować naszą pomoc zdecydowaliśmy się na adopcję na odległość. I tak oto zyskaliśmy dwóch nowych podopiecznych - psa Hermana i kota Felka.

Nie bez przyczyny adopcja rozpoczyna się w maju, ponieważ właśnie 22 maja przypada Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt. W Polsce prawa zwierząt regulowane są Ustawą z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt. Cytując Art.1 ust.1 Ustawy „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” - w pełni się do tego przychylamy.

Niestety zwierzęta przebywające w schronisku, często trafiają tam z interwencji, to znaczy są odbierane ich właścicielom za nieodpowiednie traktowanie. Zdarza się też, że to właściciele z różnych powodów oddają je lub podrzucają do jednego z krakowskich okien życia, skąd trafiają właśnie do schroniska.
 
Nasi nowi podopieczni. Pies Herman i kot Felek.
  
Tak stało się w przypadku naszych podopiecznych. Herman prawdopodobnie całe życie spędził w kojcu. Nie wyprowadzano go na spacery, a tylko czasem puszczano luzem. Po dziewięciu latach takiego życia, właściciele uznali, że pies jest agresywny i się go boją, więc oddali go do okna życia. W schronisku pod okiem cierpliwych i dających mu wsparcie wolontariuszy powoli nabiera ogłady i zaufania do ludzi. Felek również miał swój dom oraz psie i kocie towarzystwo. W schronisku bardzo ciężko jest mu się odnaleźć, jest płochliwy i wycofany.

Mamy nadzieję, że oba zwierzaki znajdą dla siebie nowy dom oraz wyrozumiałych i kochających opiekunów, a tymczasem my będziemy się starać, aby w schronisku miały zapewnione jak najlepsze warunki, bo mają do tego pełne prawo.