Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych
Data dodania 2020-10-01 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. W trosce o zdrowie i odpowiednie nawodnienie seniorów, Wodociągi Miasta Krakowa przygotowały kampanię informacyjno-edukacyjną ,,Na zdrowie. Seniorze pij kranowiankę!”.
 
Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę regularnego picia wody wśród osób 60+, ponieważ są one szczególnie narażone na ryzyko odwodnienia. Wraz z wiekiem całkowita ilość wody w organizmie zmniejsza się nawet o 15%. Osoby powyżej 60 roku życia często słabiej odczuwają pragnienie, niż osoby młodsze. W konsekwencji znacznie rzadziej uzupełniają deficyt płynów.

Systematyczne picie wody to naturalny i najprostszy sposób nawodnienia organizmu. Nie tylko skutecznie gasi pragnienie, ale także wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego warto mieć pod ręką szklankę lub bidon z wodą. Nie musisz wychodzić z domu. Po prostu odkręcasz kran i pijesz kranowiankę. Każdego dnia.
 
                                 Uśmiechnięci seniorzy w środku.Na górze szklanka z minerałami. Na dole napis Na Zdrowie Seniorze pij kranowiankę!
 
Oprócz odpowiedniej ilości wypijanej wody należy także zadbać o jej jakość. Sięgając po kranowiankę, dostarczamy składników mineralnych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Wapń przeciwdziała osteoporozie, a razem z magnezem i potasem ma korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy, a także nerwowy i mięśniowo‑szkieletowy.

Warto dodać, że ilość składników mineralnych w krakowskiej wodzie kranowej jest zbliżona do tej zawartej w większości wód butelkowanych. Kranowianka stanowi więc świetną alternatywę – po prostu odkręcamy kran, podstawiamy szklankę i już możemy nawadniać organizm! Na zdrowie. Seniorze pij kranowiankę!