Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Fontanny wracają do życia!
Data dodania 2021-05-14 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

W tym sezonie, po dłuższej przerwie, powrócą krakowskie fontanny, których brakowało nam tak bardzo zeszłego lata. Nasi pracownicy dokładają starań, aby już niebawem mogły cieszyć oczy krakowian.
 
Wszystkie fontanny, a jest ich w Krakowie 17, uruchamiane są stopniowo, w tym oczywiście te najbardziej znane: w Parku Krakowskim, na Plantach przy ulicy Basztowej i naprzeciwko Filharmonii, na Rynku Głównym, przy alei Adama Mickiewicza, na placu św. Marii Magdaleny.  

Uruchomiona zostanie również najmłodsza krakowska fontanna w Parku Lotników Polskich, ufundowana przez Wodociągi Miasta Krakowa. W parku znów zakrólują tańczące strumienie wody przybierające różne geometryczne kształty z feerią barw sprawiającą niesamowite wrażenie, szczególnie wieczorową porą.

Pracownicy Wodociągów Miasta Krakowa, dokładają starań, by niebawem komplet fontann mógł cieszyć oczy mieszkańców i turystów. Zamontowane zostały z powrotem dysze. Przetestowano ich funkcjonowanie. Trwają przeglądy urządzeń i sprawdzana jest szczelność zbiorników. Prowadzone są również niezbędne prace związane z czyszczeniem mis fontann.