Menu mobile

Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Europejski Dzień Seniora
Data dodania 2020-10-20 Cofnij Rozmiar czcionki Drukuj

Dzisiaj obchodzimy Europejski Dzień Seniora. Życząc wszystkim Seniorom dużo zdrowia, Wodociągi Miasta Krakowa zachęcają do systematycznego picia wody.


Kampania ,,Na zdrowie. Seniorze pij kranowiankę" ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę regularnego picia wody wśród seniorów, ponieważ są oni szczególnie narażeni na ryzyko odwodnienia. Wraz z wiekiem całkowita ilość wody w organizmie zmniejsza się nawet o 15%. Osoby powyżej sześćdziesiątego roku życia często słabiej odczuwają pragnienie, niż osoby młodsze. W konsekwencji znacznie rzadziej uzupełniają deficyt płynów.

W ramach Kampanii, nawiązaliśmy współpracę z krakowskimi Centrami Aktywności Seniorów oraz Klubami Seniora. Dla uczestników przygotowaliśmy  dedykowane ulotki, a także eko-bidony na kranowiankę. 

Systematyczne picie wody to naturalny i najprostszy sposób nawodnienia organizmu. Nie tylko skutecznie gasi pragnienie, ale także wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego warto mieć pod ręką szklankę lub bidon z wodą. Nie musisz wychodzić z domu. Po prostu odkręcasz kran i pijesz kranowiankę. Każdego dnia.

Na zdrowie. Seniorze pij kranowiankę!
 
Okładka ulotki Na zdrowie Seniorze. Pij kranowiankę. Para seniorów wznosi toast szklankami z wodą.