Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Dzień Otwarty Magistratu z "dobrą wodą prosto z kranu"
Data dodania 2018-06-04

3 czerwca odbyła się kolejna edycja Dnia Otwartego Magistratu. Wodociągi Miasta Krakowa po raz pierwszy uczestniczyły w tym wydarzeniu. W czasie imprezy rozdaliśmy ponad 1000 kubeczków z „dobrą wodą prosto z kranu”.
 
Lata 20. i 30. XX wieku powróciły do Magistratu, w takim bowiem klimacie zorganizowany został Dzień Otwarty. W nastrój  retro przeniosły krakowian koncerty, spektakle, a także animacje, zabawy i tańce prezentowane na scenie. Tradycyjnie, jak co roku można też było zwiedzić z przewodnikiem Pałac Wielopolskich. Mieszkańcy Krakowa chętnie brali udział w różnego rodzaju artystycznych warsztatach, inspirowanych sztuką i modą dwudziestolecia międzywojennego. Na widowni, specjalnie na tę okazję zaaranżowanego kina w bramie, tłumnie zasiedli wielbiciele talentów Lody Niemirzanki, Adolfa Dymszy, Eugeniusza Bodo. Ta wymagająca publiczność świetnie się bawiła oglądnąc takie hity kinematografii lat 30 jak:  „Paweł i Gaweł”, „Ada! To nie wypada!” oraz „Zapomniana melodia”.

Kto nie przepada za kinem, ten mógł skorzystać z atrakcji rekreacyjno-sportowych nawiązujących do zabaw podwórkowych sprzed lat. Można było zagrać w klasy, piłkę, bierki, zośkę i wiele innych, często już zapomnianych gier. Dla tych którzy wolą spędzać czas mniej aktywnie przygotowano książki do czytania na trawie.

Na tych krakowian, którzy byli spragnieni czekaliśmy z „dobrą wodą prosto z kranu. Serwowaliśmy ją w wersji mocno schłodzonej i gazowanej. Nasz, wodociągowy  roll-bar był cały czas oblegany. Od godzimy 10.00 do 17.00 rozdaliśmy ponad 1000 kubeczków „kranowianki”. Uczestnicy Dnia Otwartego Magistratu, częstowali się  jednak nie tylko dobrą wodą, ale także naszymi pysznymi  firmowymi krówkami, których rozdaliśmy 20 kilogramów.