Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich już za nami
Data dodania 2018-05-14

W dniach 11 – 13 maja w całym kraju odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Impreza została zorganizowana już po raz piąty. Również Wodociągi Miasta Krakowa, które przy realizacji wielu inwestycji korzystają z dotacji unijnych, otworzyły przed mieszkańcami swoje wrota.

W sobotę 12 maja można było zwiedzić największą i najnowocześniejszą w południowej Polsce oczyszczalnię ścieków - Zakład Oczyszczania Ścieków Płaszów. Oczyszczalnia została oddana do eksploatacji  w 1974 roku. W latach 2003 -2010 została rozbudowana i zmodernizowana dzięki środkom unijnym m.in. z Programu Infrastruktura i Środowisko. Obecnie jest obiektem oczyszczającym ścieki  w sposób mechaniczny i biologiczny na najwyższym europejskim poziomie. Ponadto jest cały czas sukcesywnie unowocześniana przy wykorzystaniu funduszy unijnych.

Tych, którzy spędzili sobotę z Wodociągami Miasta Krakowa, czekał interesujący spacer po oczyszczalni,  pełen anegdot i ciekawostek. Zwiedzający dowiedzieli się jak znaczący wpływ na rozbudowę i unowocześnienie oczyszczalni miały pieniądze pochodzące z Unii Europejskie. Zdobyli także wiedzę jakim procesom technologicznym podlegają krakowskie ścieki i czego absolutnie do ścieków wyrzucać nie wolno. Na pamiątkę miłego spotkania przybyłych gości Wodociągi Miasta Krakowa obdarowały drobnymi upominkami i ulotkami o tym „Co się w ścieku nie mieści!”.
 
Dziękujemy wszystkim tym, którzy spędzili z nami sobotę!
Do zobaczenia na kolejnym dniu otwartym.