Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Działania Prewencyjne Wodociągów Miasta Krakowa
Data dodania 2020-03-13

Szanowni Państwo,

Wodociągi Miasta Krakowa informują, że w związku z zagrożeniem epidemicznym, Zarząd Spółki w trosce o naszych klientów i pracowników, podjął decyzję o rozpoczęciu działań prewencyjnych.

Ze względów bezpieczeństwa oraz w związku z zaleceniami służb sanitarnych, od dnia 16 marca 2020 roku Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Senatorskiej 9 będzie zamknięte do odwołania. Nie będzie możliwości załatwiania spraw osobiście, dlatego bardzo prosimy o wyrozumiałość i korzystanie z drogi korespondencyjnej i telefonicznej.

W budynku przy ul. Senatorskiej 1 będzie uruchomione stanowisko Dziennika Podawczego, jednak prosimy o zminimalizowanie wizyt osobistych i wybieranie z tej możliwości tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Również od dnia 16 marca 2020 roku wstrzymujemy wyjścia pracowników odczytujących wodomierze w terenie. Do czasu odwołania, będziemy prowadzić wyłącznie zdalne odczyty. W przypadku gdy nie będzie to możliwe, nasi pracownicy będą kontaktować się z odbiorcami telefonicznie. Prace związane z zestawami wodomierzowymi (np. wymiany) będą realizowane po wcześniejszym umówieniu i potwierdzeniu terminu.

Centralne Laboratorium Wodociągów Miasta Krakowa wstrzymało wykonywanie badań wody i ścieków dla klientów zewnętrznych. W okresie zagrożenia epidemicznego, priorytetem są wyłącznie badania związane z zabezpieczeniem nieprzerwanego nadzoru nad jakością wody dostarczanej mieszkańcom Krakowa i okolic.

Do niezbędnego minimum ograniczone zostały również planowe prace remontowe sieci wodociągowej. Ewentualne przerwy w dostawie wody są krótkotrwałe i związane wyłącznie z usuwaniem awarii oraz  z podłączaniem do sieci nowych nieruchomości. Informacje o planowanych przerwach w dostawach wody i awariach publikowane są na bieżąco na stronie Wodociągów Miasta Krakowa, na profilu FB/Wodociagi.Miasta.Krakowa.Awarie i w aplikacji Ostrzegator.

Zapraszamy do kontaktu:
  • strona internetowa: https://wodociagi.krakow.pl/kontakt.html
  • adres emial: biuro@mpwik.krakow.pl
  • Internetowe Biuro Obsługi Klienta (e-BOK) dostępne z naszej strony internetowej
w celu rejestracji w e-BOK wypełnij formularz dostępny tu: 
https://ebok.mpwik.krakow.pl/(S(thlia2vnfrrafomlfzuc3kbn))/EBOK/Account/Register
  • kontakt telefoniczny: