Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

DRUGI FESTIWAL WODY – WODA NAS KRĘCI!
Data dodania 2017-10-06

Kogo ciekawią wodne eksperymenty? Kto chce odkryć podwodne skarby? Woda Cię kręci? Nie przegap strumienia pożytecznej wiedzy i wodospadu fantastycznej zabawy, które czekają na II Festiwalu Wody! Wodociągi Krakowskie zapraszają w sobotę 21 października do Zakładu Uzdatniania Wody Bielany pełnego fascynujących, wodnych inspiracji!

Od godziny 10:00 do 16:00 przy ul. Księcia Józefa 299, na młodych odkrywców czekać będzie wiele ciekawych zadań, zakręconych konkursów i co najważniejsze cennych informacji. Festiwal Wody zorganizowany po raz pierwszy w ubiegłym roku, okazał się strzałem w dziesiątkę! Odwiedziło nas ponad 1100 osób – małych i dużych mieszkańców naszego miasta. Duże zainteresowanie i pozytywne recenzje, zainspirowały nas do zorganizowania kolejnej jego edycji.

Co przygotowaliśmy tym razem? 21 października zapraszamy do wodnego laboratorium, w którym ciągle coś bulgocze, coś się przelewa albo paruje. A może ktoś odważy się wejść do wodnej bańki? Lubisz wycinać, kleić, kolorować, rysować? Zajrzyj koniecznie do plastycznej pracowni Kropelki! Twój głos uwielbiają tłumy, a występy przed publicznością nie są Ci obce? W takim razie to z pewnością na Ciebie czeka wodne studio nagrań!  

Podczas Festiwalu będzie można porozmawiać z ekspertami z Wodociągów Krakowskich oraz napić się krakowianki – dobrej wody prosto z kranu! Przynieś do nas wodę ze swojego domowego kranu, a nasi pracownicy przeprowadza jej analizę w mobilnym laboratorium.


Bardzo ważnym elementem II Festiwalu Wody będzie zbiórka krwi. W ramach akcji „Błękitne tętno miasta – oddaj krew - uratuj życie” przeprowadzonej podczas I Festiwalu Wody, terenowa stacja Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zebrała łącznie aż 10 litrów krwi.

Dla zmotoryzowanych zapewniamy parking. A tych, którzy wolą korzystać z komunikacji miejskiej informujemy, że w godzinach 10.00 – 15.00 między Placem Wszystkich Świętych, a ZUW Bielany, będzie kursował autobus, którym będziecie mogli dostać się na II Festiwal Wody.
 
Do zobaczenia 21 października!


Regulamin II Festiwalu Wody


Autobusem na II Festiwal Wody


 
 

I FESTIWAL WODY -  ZOBACZ JAK BAWILIŚMY SIĘ W UBIEGŁYM ROKU !