Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

2. Wielka Lekcja Ekologii z Wodociągami Miasta Krakowa
Data dodania 2019-10-08

7 października Wodociągi Miasta Krakowa uczestniczyły w 2. Wielkiej Lekcji Ekologii w TAURON Arenie Kraków. Wydarzenie organizowane przez Gminę Miejską Kraków oraz miejskie spółki komunalne zgromadziło na płycie areny głównej wielu miłośników ekologii i dobrej wody prosto z kranu.
 
Wielka Lekcja Ekologii była świetną okazją do udziału w licznych warsztatach, wykładach, pokazach, konkursach i zabawach związanych z szeroko pojęta ekologią. Zwiedzanie Ekospalarni Kraków, Lamusowni, wizyta w Ogrodzie Doświadczeń, czy też panel naukowo-edukacyjny prowadzony przez specjalistów z Politechniki Krakowskiej stanowiły tylko jedne z nielicznych atrakcji, jakie to wydarzenie miało do zaoferowania. Na płycie areny głównej można było również zobaczyć pojazdy i urządzenia wykorzystywane przez miejskie spółki, czyli ekologiczny park maszyn (m.in. zamiatarki, polewaczki, śmieciarki, koparkę, beczkowóz, autobus MPK, ekologiczne samochody wykorzystywane prze straż miejską i policję).
 
O godzinie 12.30 podczas oficjalnego otwarcia 2. Wielkiej Lekcji Ekologii Jacek Majchrowski - Prezydent Miasta Krakowa podkreślił jak ważne są kwestie związane z ekologią, troską o czyste powietrze i środowisko życia krakowian. Chwilę po wystąpieniu prezydenta uczestnicy imprezy tłumnie zgromadzili się wokół stoiska z darmowymi roślinami antysmogowymi.
 
Wodociągi Miasta Krakowa przygotowały w tym dniu dla odwiedzających cały wachlarz atrakcji od kultowych już zajęć „Akademia Kropelki”, przez zadania, gry i konkursy z nagrodami, po możliwość zapoznania się z obsługą pojazdów specjalistycznych. Po solidnej dawce pozytywnej, zielonej energii na spragnionych czekał beczkowóz z dobrą woda prosto z kranu i chwila słodkiego wytchnienia w postaci krówek serwowanych przez wodociągową Kropelkę.