Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Kranowianka na Kraków Business Run
Data dodania 2019-09-09

Prawie 7,5 tys. osób uczestniczyło w Kraków Business Run 2019,  który odbył się w niedzielę, 8 września, na starym mieście w Krakowie.

Deszczowy niedzielny poranek, wróżył ciężkie warunki do biegu, jednak dobra energia i bardzo ważny cel imprezy – pomoc osobom po amputacjach i z niepełnosprawnościami narządów ruchu, sprawił, że wyszło słońce, a chmury z deszczem zostały przegnane. Na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie zlokalizowany był start i meta biegu, panowała fantastyczna, sportowa atmosfera.

W czasie imprezy kranowianka gasiła pragnienie uczestników biegu, a także kibiców. Rozdaliśmy około 10 tys. kubeczków z wodą. Strudzeni po dystansie 3,8 km zawodnicy z chęcią sięgali po dobrą wodę prosto z kranu prosząc również często o nalanie jej do swoich butelek lub bidonów wielokrotnego użytku.  Wolontariusze dbali o to, żeby każdy z biegaczy otrzymał w ekspresowym tempie orzeźwiający napój. Dodatkowo, przy wieży ratuszowej ustawiony był beczkowóz z dobra woda prosto z kranu, z którego uczestnicy wydarzenia mogli również samodzielnie napełnić swoje bidony.

Wśród biegaczy, startującej już po raz 8 największej polskiej sztafety charytatywnej znalazła się również 5 osobowa ekipa Wodociągów Miasta Krakowa – Biegamy z kranownianką, która w kwalifikacji ostatecznej uplasowała się na 36 miejscu na  1500 drużyn. Serdecznie gratulujemy!

Charytatywny bieg Polska Business Run to współzawodnictwo, którego jednak główną ideą jest pomoc potrzebującym. Cieszymy się, że mogliśmy dodać swoją małą „kroplę” do tak szczytnego celu.