Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twojej szkole! - nabór wniosków zakończony
Data dodania 2017-05-16

15 maja zakończyliśmy pierwszy etap naboru do Programu "W Krakowie dobra woda prosto z kranu w Twojej szkole!" objętego honorowym patronatem Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta Krakowa. Program prowadzony jest w ramach realizowanej przez Wodociągi Krakowskie kampanii "W Krakowie dobra woda prosto z kranu”.


Do  Wodociągów Krakowskich spłynęło 69 wniosków. W szkołach, które zgłosiły się do Programu  Centralne Laboratorium MPWiK S.A. przeprowadzi  badanie wody - pozytywny wynik ostatecznie zakwalifikuje szkołę do Programu.   

Program przewiduje montaż pitników w szkołach samorządowych, zaopatrywanych w wodę przez Wodociągi Krakowskie. Pitniki umożliwiają uczniom łatwy, szybki, higieniczny i bezpieczny dostęp do wody pitnej z sieci wodociągowej. Dzieci będą mogły częsciej sięgnąć po wodę, która jest zdecydowanie zdrowsza niż kolorowe napoje gazowane. Akcja przyczyni się również do kształtowania świadomych postaw proekologicznych dzieci i młodzieży.

Od 2013 roku  prowadzimy kampanię informacyjną „W Krakowie Dobra Woda prosto z kranu”, adresowaną do wszystkich mieszkańców naszego miasta. Zachęcamy do picia nieprzegotowanej kranówki! Krakowska woda zawiera wartościowe substancje mineralne, m.in. wapń, magnez i potas, jest powszechnie dostępna i tania. Codzienne kontrole gwarantują jej pełne bezpieczeństwo. W 2016 roku Europejskie Forum Jakości uznało wodę dostarczaną mieszkańcom Krakowa, za produkt najwyższej jakości – nagradzając naszą Firmę Certyfikatem i Złotym Godłem QI Product.

Termin kolejnego naboru wniosków podamy już wkrótce.