Aktualności
Bądź z nami na bieżąco

Powrót do strony głównej

Konferencja Inżynieria Bezwykopowa
Data dodania 2017-06-06

W dniach 6-8 czerwca w zabytkowych budynkach Zakładu Uzdatniania Wody Bielany odbędzie się Międzynarodowa Konferencja, Wystawa i Pokazy Technologii  „Inżynieria Bezwykopowa” 2017. To już 15 edycja tej prestiżowej branżowej imprezy, po raz czwarty na terenie należącym do Wodociągów Krakowskich.

Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty, panele dyskusyjne, prelekcje cenionych w branży wod-kan specjalistów. Piotr Ziętara – Prezes Zarządu Wodociągów Krakowskich poprowadzi panel dyskusyjny na temat „Realizacja inwestycji wod-kan w nowej rzeczywistości prawnej”, w którym udział wezmą Dorota Jakuta (IGWP), prof. Bartosz Rakoczy (IGWP), Robert Bażela (WFOŚiGW w Krakowie).

Referat ze strony Wodociągów Krakowskich przedstawi również Wioletta Kubica, Zastępca Dyrektora ds. Zakupów, która zgłębi temat „Organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia jako kryterium oceny ofert”. Zagadnienie „Modernizacja i budowa sieci kanalizacyjnej na terenie miasta Krakowa w ramach projektu GWŚ  etap V 2014-2020 – przybliży Marcin Łukaszewicz – Zastępca Kierownika Zakładu Sieci Kanałowej.

Integralną częścią Konferencji będzie wystawa sprzętu i urządzeń stosowanych do bezwykopowej budowy i renowacji. Ekspozycja umożliwi zapoznanie się ze  specjalistycznym sprzętem i technologiami, a także zdobycie fachowej wiedzy w zakresie stosowania  ich w praktyce.

Dwudniowe obrady konferencyjne poprzedzają  warsztaty na temat wybranych zagadnień projektowania wykładzin do renowacji rurociągów przy użyciu wytycznej DWA-A 143-2.
 
W trakcie Konferencji, 7 czerwca,  rozdane zostaną  Tytany -  prestiżowe nagrody wręczane od 2003 roku. Statuetki przyznawane są w 4 kategoriach: projekt roku - nowa instalacja, europejski projekt w technologiach bezwykopowych, mały projekt bezwykopowy oraz  produkt roku. Przyznaje je Wydawnictwo Inżynieria Sp. z o.o. i Jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele świata nauki i stowarzyszeń branżowych oraz redaktorzy naczelni poszczególnych czasopism Inżynierii. Po raz dziewiąty przyznana zostanie również nagroda specjalna - Tytanowy Laur Inwestora, stanowiąca wyróżnienie dla inwestora zwycięskiego projektu w kategorii Projekt roku - nowa instalacja.